tren
+90 532 060 01 24 info@orfemedical.com İncilipınar Mah. Prf. Muammer Aksoy Blv. Osmanlı İş Merkezi Apt. No: 26/100 Şehitkamil Gaziantep

Ambu

Yaşam için Çalışan Fikirler

Ambu

Orfe Medical, AMBU markalı ürünlerinin distirbütör firması olan Orfe Tıbbi Cihazlar Sağlık Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.‘nin Bölge bayiliğini yürütmektedir.

Dünya çapında milyonlarca hasta ve sağlık uzmanı ürünlerimizin işlevselliğine ve performansına bağlıdır. Hasta güvenliğini artırmaya ve tek kullanımlık cihazları geliştirmeye kararlıyız.

Çabalarımızın tezahürleri Ambu Bag™ resüsitatör ve efsanevi BlueSensor™ elektrotları gibi erken icatlardan, dünyanın ilk tek kullanımlık esnek video kapsamı olan aScope™ endoskop gibi en yeni dönüm noktası çözümlerimize kadar uzanıyor. Müşterilerimize yeni fikirler ve üstün hizmet sunmaya olan bağlılığımız, Ambu’yu dünyanın en tanınmış sağlık şirketlerinden biri haline getirdi.

Görüntüleme

Başarılı hava yolu yönetimi yaşam ve ölüm arasında fark yaratabilir. Yoğun bakımda rutin veya zor bir hava yolu, tek bir akciğer ventilasyon prosedürü veya bir başucu bronkoskopi prosedürüyle karşı karşıya olun, yeni nesil tek kullanımlık görselleştirme cihazlarımızın her biri klinisyenin başarılı olmasına yardımcı olmada rol oynar.

Anestezi

1956’da kendi kendini şişiren resüsitatör “Ambu torbası”nın yenilikçi gelişimi ile Ambu, hayat kurtarmanın tarihini sonsuza dek değiştirdi. Şimdi yarım asırdan fazla bir süre sonra, hala hayat kurtarmaya ve iş akışını ve anestezistlerin günlük yaşamını basitleştirmeye yardımcı olan yenilikçi ürünlerin geliştirilmesine hastaların yararına çalışıyoruz.

EKG Cihazları

Elektrokardiyografi (EKG), kalp kasının ve sinirsel iletim sisteminin çalışmasını incelemek üzere kalpte meydana gelen elektriksel faaliyetin kaydedilmesi. Bu kayıt ile elde edilen grafiğe Elektrokardiyogram (EKG), kullanılan alete de Elektrokardiyograf denir. Bir akım yükselteci (amplifikatör) tarafından yükseltilen gerilimler genellikle ısıya duyarlı kağıt üzerine kaydedilir.

1937’de Danimarkalı mühendis Holger Hesse tarafından Testa Laboratuvarı olarak kurulan firma, 1956’da Dünya da ilk mekanik havalandırma torbasını geliştirerek 1986’da bugün bilinen AMBU adını almış, sağlık alanında işlevselliğe ve performansa dayalı hayat kurtaran yenilikçi çözümler getirme konusunda sektörün öncü firmalarından biri konumuna ulaşmıştır. Hastanın güvenliğini arttırmaya yönelik tek kullanımlık ürünler geliştirmeyi bir misyon haline getiren Ambu , sağlık profesyonellerinin iş akışlarını optimize etmek amacı ile 2009 da dünyanın ilk tek kullanımlık flexible videoskop ( bronkoskop) olan aScope ™ u pazara sunmuştur.
Kullanıcılarına yeni fikirler ve üstün hizmetler sunma konusundaki kararlılığı Ambu markasını mevcut ürün yelpazesi ile hastanelerin ve acil servislerin kalıcı bir parçası haline getirmiştir. Devrim yaratan ürünleri ile  AMBU dünyanın en tanınmış tıbbi malzeme üreticilerindendir. 2008 yılında ilk olarak “Solunum Grubu Ürünleri” ile başlayan Orfe Medical iş ortaklığı kısa sürede aşağıda alt açılımları bulunan diğer grup (Nöroloji Kardiyoloji İlk Yardım Eğitim Ekipmanları ) ürünlerinin dahil olması ile Ambu‘nun tek yetkili Türkiye temsilcisi olmuştur.

Hayatı kolaylaştırıyoruz

Ambu’nun şirket felsefesi her zaman doktorlar için hayatı kolaylaştırma ve hayat kurtarabilecek yenilikçi ürünler bulma arzusu olmuştur. İnovasyon ve girişimcilik Ambu için çok önemlidir. Daima öyleydi. Hep olacak.

Geri
WhatsApp
Telegram